اخبار > راه اندازی سایت سلامت در بلایا و فوریت ها در صفحه وب معاونت آموزشی دانشگاهدکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تحول در نظام آموزش علوم پزشکي با تأکید بر اولویتهای کشور به عنوان گام چهارم طرح تحول نظام سلامت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است. بر اساس اين برنامه کشور به ده منطقه تقسيم شده که دانشگاه­های علوم پزشکی کرمان، زاهدان، رفسنجان، جیرفت، زابل و بم به عنوان کلان منطقه هشت اين مجموعه است. و بر اساس سند آمايش سرزميني ماموریت های ویژه ای برای هر یک از مناطق تعیین شده است. یکی از ماموریت های منطقه هشت، ماموريت ويژه توسعه دانش مرتبط با علوم سلامت در بلايا و فوریت ها است.

وی ادامه داد: ایران از کشورهاي بلاخیز دنیا محسوب می گردد و در این میان استان سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور با وضعیت جغرافیایی خاص خود گاه چندین مخاطره طبیعی را به یکباره با هم تجربه می‌کند. شمال استان سیستان و بلوچستان پدیده توفان شن، نواحی مرکزی استان در معرض سیلاب ها و جنوب استان نیز در شرایط توفانی؛ مخاطرات دریایی را در پی دارد. زلزله از دیگر بلایای طبیعی این استان است که به دلیل واقع شدن آن در نزدیکی گسل‌ها همواره شاهد وقوع زلزله های مختلف هستیم. از طرف دیگر این استان با معضلی دیگر به نام حوادث رانندگی نیز درگیر است.

وی افزود: با توجه به این شرایط لازم است همواره برای رویارویی با بحران آماده باشیم. لذا ظرفیت سازی در افراد از طریق آموزش صحیح به عنوان یکی از مهمترین روشهای پیشگیری و مقابله با بلایا، نقش به سزایی در کاهش خطرات ناشی از آن دارد. بنا براین آموزش، موضوعی اساسی در برنامه های اجتماع محور و تنها راه موثر براي رسيدن به هدف پيشگيري از وقوع يا كاهش عوارض بلاياي طبيعي، مسلح شدن به سلاح علم و بكارگيري آن در عرصه عمل است.

دکتر دهقان مسئول دبیرخانه طرح تحول آموزش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در خصوص ماموريت ويژه توسعه دانش مرتبط با علوم سلامت در بلايا و فوریت ها گفت: برنامه راهبردی و عملیاتی این ماموریت با چشم انداز پنج ساله با هدف افزایش دانش در این زمینه در سطح دانشگاه و جامعه تدوین شده و از جمله این اقدامات  طراحی و راه اندازی سایت سلامت در بلایا و فوریت ها جهت آگاهی و استفاده از برنامه های این ماموریت در صفحه وب معاونت آموزشی است.

وی از تمامی اعضای هیات علمی، کارکنان، دانشجویان و هم استانی های عزیز خواست تا از این صفحه بازدید کنند و با مشارکت در برنامه های آموزشی و مداخلاتی؛ ما را در  پیشگیری وکاهش خسارات بلایا و حوادث، و افزایش آمادگی و پاسخ در هنگام بروز حوادث و بلایا در استان یاری نمایند.


يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨ ١٠:٠٠ News, Notifications ٢٤٧٨٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


صفحه اصلی سایت

 

 

 

نمایش خبر

فراخوان بیست و نهمین دوره فلوشیپ یادگیری الکترونیکی
اطلاعیه محل برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 1400
اطلاعیه بنیاد ملی نخبگان
فرآیند برتر کشوری در چهاردهمین جشنواره شهید مطهری
امکان اتصال ایمیل آکادمیک دانشگاه با ایمیل پشتیبان شخصی
استمرار آموزش مجازی در نیمسال دوم 1399-1400
راه اندازی وب سرویس اختصاصی جهت سهولت در برگزاری کلاس های آنلاین
برنامه وبینار حیطه کارآفرینی در کلان منطقه 8 آمایشی از 19 بهمن ماه
نتایج کمیسیون نقل و انتقال دانشجویان محترم شاهد و ایثارگر در نیمه دوم دی ماه اعلام می گردد
کارگاه معرفی برنامه پزشک پژوهشگر
نحوه ورود به سامانه آموزش مجازی نوید
دانلود فیلم های آموزشی سامانه نوید
نخستین پویش صوتی در یاددهی و یادگیری علوم پزشکی
برگزاری آزمونهای گواهینامه و دانشنامه تخصصی در دانشگاه
پیام معاون آموزشی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید
تغییر سامانه آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از lms به نوید همزمان با سراسر کشور
شکیل ستاد رفاهی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با هدف پایش و نظارت بربهبود مستمر امور رفاهی و معیشتی اعضای هیات علمی
ارائه تمامی دروس تئوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به صورت مجازی
رقابت 530 داوطلب در آزمون پذیرش دانش آموز بهیاری هنرستان های بهیاری دخترانه و پسرانه سراوان و خاش
ارتقاء کیفی آموزش اولویت اصلی ما در جذب اعضای هیئت علمی است

محتوای مرتبط