اخبار > راه اندازی سایت سلامت در بلایا و فوریت ها در صفحه وب معاونت آموزشی دانشگاهدکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تحول در نظام آموزش علوم پزشکي با تأکید بر اولویتهای کشور به عنوان گام چهارم طرح تحول نظام سلامت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است. بر اساس اين برنامه کشور به ده منطقه تقسيم شده که دانشگاه­های علوم پزشکی کرمان، زاهدان، رفسنجان، جیرفت، زابل و بم به عنوان کلان منطقه هشت اين مجموعه است. و بر اساس سند آمايش سرزميني ماموریت های ویژه ای برای هر یک از مناطق تعیین شده است. یکی از ماموریت های منطقه هشت، ماموريت ويژه توسعه دانش مرتبط با علوم سلامت در بلايا و فوریت ها است.

وی ادامه داد: ایران از کشورهاي بلاخیز دنیا محسوب می گردد و در این میان استان سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور با وضعیت جغرافیایی خاص خود گاه چندین مخاطره طبیعی را به یکباره با هم تجربه می‌کند. شمال استان سیستان و بلوچستان پدیده توفان شن، نواحی مرکزی استان در معرض سیلاب ها و جنوب استان نیز در شرایط توفانی؛ مخاطرات دریایی را در پی دارد. زلزله از دیگر بلایای طبیعی این استان است که به دلیل واقع شدن آن در نزدیکی گسل‌ها همواره شاهد وقوع زلزله های مختلف هستیم. از طرف دیگر این استان با معضلی دیگر به نام حوادث رانندگی نیز درگیر است.

وی افزود: با توجه به این شرایط لازم است همواره برای رویارویی با بحران آماده باشیم. لذا ظرفیت سازی در افراد از طریق آموزش صحیح به عنوان یکی از مهمترین روشهای پیشگیری و مقابله با بلایا، نقش به سزایی در کاهش خطرات ناشی از آن دارد. بنا براین آموزش، موضوعی اساسی در برنامه های اجتماع محور و تنها راه موثر براي رسيدن به هدف پيشگيري از وقوع يا كاهش عوارض بلاياي طبيعي، مسلح شدن به سلاح علم و بكارگيري آن در عرصه عمل است.

دکتر دهقان مسئول دبیرخانه طرح تحول آموزش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در خصوص ماموريت ويژه توسعه دانش مرتبط با علوم سلامت در بلايا و فوریت ها گفت: برنامه راهبردی و عملیاتی این ماموریت با چشم انداز پنج ساله با هدف افزایش دانش در این زمینه در سطح دانشگاه و جامعه تدوین شده و از جمله این اقدامات  طراحی و راه اندازی سایت سلامت در بلایا و فوریت ها جهت آگاهی و استفاده از برنامه های این ماموریت در صفحه وب معاونت آموزشی است.

وی از تمامی اعضای هیات علمی، کارکنان، دانشجویان و هم استانی های عزیز خواست تا از این صفحه بازدید کنند و با مشارکت در برنامه های آموزشی و مداخلاتی؛ ما را در  پیشگیری وکاهش خسارات بلایا و حوادث، و افزایش آمادگی و پاسخ در هنگام بروز حوادث و بلایا در استان یاری نمایند.


يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨ ١٠:٠٠ News, Notifications ٢٤٧٨٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


صفحه اصلی سایت

 

 

 

نمایش خبر

برگزاری کلاس های تئوری به صورت مجازی
میلاد با سعادت امیر مومنان..آن شاه مردان مبارک باد..
برگزاری ششمین نشست معاونین آموزشی و مدیران EDC کلان منطقه8- ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر علی اکبر حقدوست را به عنوان معاون آموزشی این وزارتخانه منصوب کرد
برگزاری جلسه آموزشی بررسی سنجه های اعتبار بخشی آموزشی
خداحافظی دکتر باقر لاریجانی از حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت
شهادت سردار سرفراز سپاه اسلام شهید قاسم سلیمانی، را به محضر شریف حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اسلامی تسلیت و تعزیت میگوییم
پذیرش دانشجو در مجتمع های آموزش سلامت تنها بر اساس نیاز منطقه صورت می پذیرد
وبینار اجرای موثر برنامه های اعتباربخشی موسسات و بیمارستانهای آموزشی کلان منطقه آمایشی هشت
قابل توجه پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت 46 دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی
مراسم تقدیر از دانشجویان حائز رتبه های برتر در یازدهمین المپیاد دانشجویان علوم پزشکی
هوالباقی
اولین تور بیمارستان گردی دانشجویان جدیدالورود توسط کمیته دانشجویی مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه
اعتباربخشی موسسه ای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
برگزاری جلسه وبیناری بسته کارآفرینی با میزبانی دانشگاه زاهدان
راه اندازی سایت سلامت در بلایا و فوریت ها در صفحه وب معاونت آموزشی دانشگاه
برگزاری وبینار کلان منطقه ای بسته اعتباربخشی موسسه ای و بیمارستانی
بیست و یکمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی
حضور پررنگ همکاران معاونت آموزشی در راهپیمائی 13 ابان
تلاش معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای راه اندازی دو مقطع جدید در گروه های فیزیک پزشکی و تکنولوژی پرتو شناسی

محتوای مرتبط